Chovatelská stanice Bohemia Abies

 

    

Fotky štěňátek z předchozích vrhů.

 

12/2011 - Založení chovatelské stanice BOHEMIA ABIES

01/2012 - Krytí s pejskem Caspian Dogabo

6. 3. 2012 - Vrh A - ALFRED, ANNY, ADELE a AGATHA Bohemia Abies

30.7.2014 - Vrh B - BIBI, BARNEY Bono a BONNY Bohemia Abies (opakované úspěšné krytí s Caspianem Dogabo)

 

Vítáme vás na webových stránkách naší chovatelské stanice, která vznikla za účelem chovu jezevčíků drsnosrstých trpasličích/ králičích. Začalo to mojí vrozenou láskou k pejskům, potom také tím, že jsme si pořídili fenečku od Veroniky Siegelové - Evelínku z Říše divů, která je tak skvělá, že jsem se rozhodla založit chovatelskou stanici a začala provozovat salonek pro pejsky.

 

Naše štěňátka s námi odmalinka žijí v bytě a jsou zvyklá na běžný chod domácnosti, učíme je dělat loužičky na papírové podložky, jsou socializovaná, mají ráda děti, mají přátelskou povahu, jsou to vyrovananá a pohodová miminka.

 

Také poctivě vybíráme jejich nové páníčky, kterým rádi se vším poradíme nejen při předání štěňátka, ale i kdykoliv v budoucnu. Noví majitelé mohou chodit svoje štěňátko samozřejmě pravidelně navštěvovat, čím více si na sebe postupně zvyknou a seznámí se, tím lépe.

 

Také naučíme nové páníčky, jak správně pečovat o srst svého malého drsňáčka, kdo potom je z Prahy, může také pravidelně docházet na trimování ke mně do salonku. Zájemcům o uchovnění svého drsňáčka - v budoucnu - rádi poradíme s výstavami i s loveckými zkouškami, nikoho však do těchto aktivit nenutíme.

Caspian Dogabo a Evelína z Říše divů

caspian-dogabo-a-evelina-z-rise-divu

Caspian Dogabo (Čenda) - otec štěňátek

Výstavy: Šampion ČMKU, Šampion CZ, Český Grand šampion, Vítěz Střední a Východní Evropy, 1x Oblastní vítěz, 2x Národní vítěz, 3x r.CACIB, 4x CACIB, 2x BOB, 1x BIG 3, 1x BIG 5, CACA, 9x CAC Zkoušky: ZN (78), ZV I.c. (188), BZ (CACT) III.c. (65)

http://databaze.kchj.cz/detail/0/82661-caspian_dogabo/

Čenda je naprosto výjimečný a nádherný pes, což je vidět na jeho titulech, kterých dosáhl na výstavách. Povahově naprosto úžasný a chytrý PAN pes!

Evelína z Říše divů (Adélka) - maminka

Zkoušky: ZN (84) nejrychlejší z 19 pejsků, kteří zkoušku absolvovali. Noru proběhla za 11 s, BZ  1.cena (109), odložení v lese zvládla bez přivázání).

Adélka je povahově úžasná fenečka, přizpůsobivá, empatická, mazlivá a komunikativní. V lese je ve svém živlu, na loveckých zkouškách neuvěřitelně snaživá, miluje svoji rodinu (smečku) a cokoliv, co se dá sníst :-))

img_3811

 

 

Odchod našich štěňátek do nových domovů: Podařilo se nám najít hodné páníčky pro naše štěňátka, vybírali jsme poctivě a myslím, že se to povedlo.

Alfred má moc hodnou paničku a bydlí u Olomouce, má zahrádku, v kuchyni svoje křeslo a do lesa kousíček.Anny - lovecky nejšikovnější, opravdu malý drsoň, našla svoji novou rodinu v Jizerských horách v rodině myslivce, hrají si s ní dvě úžasné děti a tak má velkou smečku.Naše roztomilá mazlivá Agatha má hodnou paničku a páníčka, bydlí až v Ostravě. A prvorozená Adele (Alma)- má moc hodnou paničku, ta bydlí přes ulici a koukáme na ni z okna. Alespoň jedno miminko nám zůstalo blízko.