Jezevčík drsnosrstý

Drsnosrstý jezevčík trpasličí Adélka (3 roky)

p1080311

 

(poslední trimování před cca 3 měsíci)

Drsnosrstá plemena pejsků je třeba pravidelně trimovat. Trimování je odstraňování odumřelé srsti jejím vyškubáváním. Vhodný čas na trimování poznáte, když vidíte, že pejsek je zarostlý a srst vezmete mezi prsty, lehce zatáhnete a zůstane vám v ruce - pak je dobré pejska nechat celého otrimovat. Pokud je tato úprava srsti prováděna správně a ve vhodný čas, není pejskovi nijak nepříjemná, naopak. Odumřelá a nevytrimovaná srst pejska svědí, dochází k jejímu nestejnoměrnému uvolňování, pes se drbe, aby se jí zbavil a může dojít i ke komplikovaným zánětům kůže.

Důležité je také pravidelně pejskovi stříhat drápky, aby došlapoval na tlapky a ne na drápky. Přitom je dobré vyholit srst mezi polštářky na tlapkách.

Adélka před úpravou

p1080315

 

 

Pozor, když dáváte pejska otrimovat do salonu. Ne všude pejska opravdu trimují (=vyškubávají srst), ale mám zkušenost, že spousta salonů pejska jednoduše ostříhá strojkem! To je velká chyba, kazí se tím kvalita srsti a pejskovi to spíš uškodí.

Při pravidelném trimování má drsnosrtý jezevčík obrovskou výhodu, protože nelíná a nezanechává po sobě chlupy po bytě jako je tomu u jiných pejsků.

 

https://www.youtube.com/watch?v=0rVKqiRNLqk

tohle je perfektní návod, jak správně otrimovat jezevčíka. Je to spousta práce, minimálně 2 hodiny, ale pro někoho, kdo už to dělal. Ale výsledek stojí určitě za to!

Adélka po úpravě

p1080314

Úprava Adélky:

Rozčesání srsti
Trimování
Vykoupání
Vysušení srsti
Vyholení tlapiček mezi polštářky
Vytrhání chloupků z oušek
Ostříhání drápků

 

Doba úpravy: 2 - 2,5 hodiny